> dan sonra doldur beni

8 Haziran 2012 Cuma

Madonna İstanbul'u Salladı

Aylar öncesinden alındı biletler, 7 Haziran'ı iple çektim desem yalan olmaz. En son 19 sene önce geldiğini düşünecek olursak kaçıramazdım doğrusu!

Alkolsüz Madonna Konseri
Konser alanında alkol yoktu ama metro çıkışlarında abiler 10 tl den sattı biraları. Ama stada elinde bira ile girilmedi. Ama alanda alkolsüz bira ve kola satışı vardı.
21.30 diye duyurulan konser 50 dk gecikmeyle başladı. Sebebi  malum son dakikayı sevdiğimizden 21.20 de  hala kuyruktaydık! Seyirci yuhalamadı alkış ve çığlıklarla sahneye davet etti.


Madonna sahneye dev kilisenin içinden kilise müzikleri eşliğinde çıktı. Her zaman ki gibi provokatifti kilisenin üzerinde ki haç işaretinde MDNA harfleri kazılıydı.

Oğluyla Dans Etti
"Bang bang" şarkışında bize  Hollywood tadında görsel şov sundu, kaç kişi öldürdü biz sayamadık ama dövüş sahneleri mükemmeldi.

Oğlu Rocco'yu sahneye çıkardı birlikte dans ettiler. Daha sonra kapanış şarkısı "Celebration" da dansçılar ile birlikte Rocco tekrar dans etti.

Madonna sahne şovunu ve insanları coşturmayı gerçekten iyi biliyor. Her şarkı için ayrı bir sahne kuruldu neredeyse her şarkının mizanseni sahnede canlandırıldı.

Eski şarkılarına pek yer vermedi daha çok yeni kaset tanıtımı gibi olmuştu. Misal ben "La Isla Bonita" çıksın diye bekledim :)

Konserin coşma anı ilk 80'ler şarkısı olan "Papa Don't Preach"ti. Galiba dün gece sıkı bir 80'lerde genç olan kitlesi mevcuttu. Ancak konserin patlama anı "Like A Prayer"di. Herkese ayağa kalkıp şarkıya eşlik edip
dans etmeye başladı.

Madonna In Seyirci Out
Sahne de yapmadığı şey kalmadı kadının gayet formda ve atletikti. Dans etmek dışında yerlerde süründü, ipte yürüdü ve hareketli platformlara tırmanıp şarkı söyledi!

Onun şovları karşısında belki şaşkınlıktan belki heyecandan pek tutuk kaldık. En azından "Express Yourself"de Madonna soyunurken atılan çığlıklar azdı.

Ses sistemi pek iyi değildi stat içi nasıldı bilemem ama tribünlerdeki ses yansıması güzel değildi.

Dansçıları insan değil başka bir şeydi hepsi muhteşemdi.

Dün akşam gerçekleşen konser değil sahnede canlı bir film izlemiş olduk. Ve İstanbul bugüne kadar gerçekleşen en iyi şovlardan birini izledi o gece oradaki herkes çok şanslıydı.

Ve kapanış şarkısını "Celebration" ile ışıklar eşliğinde, rengarenk DJ kıyafetleri giymiş olarak yaptılar.

Tabi ki Madonna Bis yapmadı kimsede bundan şikayetçi olmadı.

İki şarkısını ezbere bilmeyip konserine gidiyorsunuz diyenlere dün sahne de izlenenler koy cd'yi dinle tadında bir şey değil görsel şölendi deyip selamlarımı gönderiyorum :)

Ve 53 yaşında hala taş gibi olan Modanna bizi de gömer diyerek geceyi sonlandırdık..*** Fotolar dün akşam ki konserdendir ;)

2 yorum:

  1. Ne güzel yazmışsın:) Ben kaçırdım maalesef:(

    YanıtlaSil
  2. Keşke haberleşseydik :( Cenk ve Tayla hep birlikte gidelim diye arayınca birbimizi aldı biletleri (:

    YanıtlaSil